Wrześniowe „M jak mieszkanie” ze specjalnym dodatkiem

Temat małych mieszkań ma się całkiem nieźle w naszej prasie wnętrzarskiej. W ostatnich latach coraz łatwiej trafić na prezentację mieszkań do 50 mkw, coraz częściej też na rynku pojawiają się tematyczne dodatki. W ubiegłym roku Murator przygotował poradnik Małe mieszkanie. Jak najlepiej wykorzystać przestrzeń, teraz poszedł za ciosem i wiosną w kioskach można było kupić zgrabną książeczkę Małe mieszkanie. Ta sama książeczka robi aktualnie za bezpłatny dodatek do wspomnianego w tytule M jak mieszkanie. Co znajdziemy w środku?

Sporo życiowych porad. Z poradnika dowiemy się, jak zorganizować przestrzeń, co jest ważne, z czego można zrezygnować. Co powinno się gdzie znajdować w danym pomieszczeniu, by korzystanie z niego było jak najbardziej ergonomiczne i efektywne. Rozrysowane plany kuchni, łazienek, sypialni, a obok nich sugestie architektów. Przydatne są zamieszczone w książeczce podpowiedzi („triki”), dzięki którym mamy szansę osiągnąć złudzenie większej przestrzeni. Krótko mówiąc, stawiajcie na lustra i na meble w zabudowie stworzonej na zamówienie. To ostatnie daje po kieszeni, ale w przypadku małych mieszkań faktycznie pozwoli maksymalnie wykorzystać dostępny metraż. Kuchnię łączymy z salonem, a raczej decydujemy się na opcję „salon z aneksem kuchennym”. Chociaż jak przekonują projekty z poradnika, możliwe jest całkiem sensowne wyodrębnienie strefy kuchennej z przestrzeni wspólnej.

Mamy początek września, zatem ten numer wrześniowy będzie w kioskach osiągalny jeszcze tylko przez kilka dni. Jeśli uważacie, że poradnik Wam się przyda – odwiedźcie najbliższy kiosk ;)

 

male mieszkanie gazetka

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>