Duże kubki

Spośród licznych mych nałogów, z pewnością ten związany z kolekcjonowaniem dużych kubków (i książek) przywiedzie mnie kiedyś do zguby. No, chyba że zamienię moje małe mieszkanie na przestrzenne wnętrze, co daj mi Boże, amen.
Na początek krótkie wyjaśnienie- kubek z definicji musi być duży. Bardzo rzadko używam w domu czegoś, co ma mniej niż 300 ml pojemności, w zasadzie głównie do sporządzenia diablo mocnej kawy stawiającej na nogi. Od 400 ml wzwyż zaczynam się przyglądać kubkom z uwagą, ładne naczynia o pojemności powyżej pół litra są rarytasem, a już sensowne kubeczki litrowe (pieszczotliwie zwane „doniczkami”) powodują szybsze bicie serca. Poważnie.

Ostatnio takież palpitacje stały się mym udziałem w nobliwej „Duce”. Na półce z nową kolekcją stał sobie bowiem taki kubek. Duży kubek. Litrowy. I niebrzydki.

kubek duka

fot. Duka

Kolekcja Secret Garden, 40 pln i jest wasz, ale jeden egzemplarz zostawcie dla mnie, pliiz.

 

Identyczny gabarytowo kubek pojawił się w tej samej Duce w ramach kolekcji Paradise. Wielbiciele klimatów ludowych będą zachwyceni. Królowa nie jest zachwycona, docenia urodę zestawu, ale nad kolejnym zakupem raczej się nie zastanawia.

 

paradise duka

fot. Duka

5 thoughts on “Duże kubki

  1. Zdanie odrębne:
    Kubeczki piękne, ale gabaryty nie na moje możliwości. Herbatka wystygłaby, a zimna niedobra. Małe jest piękne w tym przypadku.

  2. a w moim przypadku oba kubki są calkiem-całkiem, do przyjęcia. nawet ten z ludowym ptaszyskiem. chyba potrzebuję mocnych kolorów po zimie. :)

  3. hmmmm, bardzo fajny od dawna szukam takiego litrowego kubeczka, można wiedzieć gdzie można nabyć taki właśnie kubek???

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>